Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Wersje językowe
Toshiba zaskoczy dyskami HDD
Toshiba zaskoczy dyskami HDD

Myśleliście, że dyski HDD odeszły do lamusa? Nic bardziej mylnego! Toshiba nadal rozwija takie konstrukcje, a ostatnio ujawniła plany rozwoju nośników. Jest na co czekać!

Współczesne dyski twarde (HDD) oferują pojemność sięgającą 20 TB. Nie jest to kres możliwości „twardzieli” - główni producenci ciągle pracują nad rozwojem konstrukcji i zwiększeniem pojemności nośników.

Toshiba ujawniła plany wydawnicze dysków HDD dla centrów danych. Czego możemy się spodziewać?


Toshiba zapowiada dyski HDD o pojemności 40 TB

Jeszcze w tym roku (finansowym) możemy się spodziewać modeli o pojemności 26 TB. W przyszłym pojemność zostanie zwiększona do 30 TB, a w jeszcze kolejnym do 35 TB. Wszystko dzięki zastosowania większej liczby talerzy z technologią zapisu magnetycznego wspomaganego mikrofalami - FC-MAMR (ang. Flux-Controlled Microwave-Assisted Magnetic Recording) i MAS-MAMR (ang. Microwave-Assisted Switching Microwave-Assisted Magnetic Recording).

To jednak nie koniec ambitnych planów producenta, bo po 2026 roku planuje on wydać modele o pojemności co najmniej 40 TB. Konstrukcje mają korzystać z 11 talerzy z technologią zapisu magnetycznego wspomaganego termicznie HAMR (ang. Heat-assisted Magnetic Recording).

Producent chwali się, że nowe konstrukcje są projektowane we współpracy z wiodącymi operatorami usług w chmurze, dzięki czemu będą dostosowane do przyszłych wymagań w zakresie przechowywania danych. Konstrukcje wykorzystujące technologie FC-MAMR i MAS-MAMR mają charakteryzować się dobrymi parametrami odczytu/zapisu i wydłużonym czasem eksploatacji.

Nowe modele znajdą zastosowanie głównie w centrach danych, gdzie pozwolą obniżyć całkowity koszt posiadania (TCO). Na rynku konsumenckim takie modele zapewne będą dostępne w późniejszym terminie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl