Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Wersje językowe
Poczekaj z zakupem PS5
Poczekaj z zakupem PS5

PlayStation 5

 

Wszystko wskazuje na to, że Sony dość szybko zdecydowało się na pierwsze korekty konsoli PlayStation 5. Przynajmniej jeśli chodzi o model Digital Edition.

PlayStation 5 Digital Edition w nowej wersji

Nie nastawiajcie się jednak na wielką rewolucję. W sieci wylądowała dokumentacja przygotowana dla japońskich sprzedawców, która sugeruje istnienie pierwszej rewizji PlayStation 5 Digital Edition. Ma oznaczenie CFI-1100B i przynosi dwie zmiany - wagę niższą o 300 g oraz zmodyfikowaną śrubę, która ma pozwalać na łatwiejsze mocowanie podstawki w przypadku chęci pionowego ustawienia konsoli. Wydaje się, że mało kto powinien na to narzekać.

Przynajmniej jeśli nie kryje się za tym jakakolwiek korekta na minus. Niestety na ten moment to wszystkie informacje, jakimi dysponujemy. Trzeba poczekać na szczegóły dotyczące chociażby tego, w jaki sposób doprowadzono do zmniejszenia wagi i czy ostatecznie nie będziemy mówić o większej liczbie zmian.

PlayStation 5 ze zmienionym procesorem? Jeszcze nie teraz

Raczej nie ma co liczyć na to, że pierwsza rewizja PlayStation 5 Digital Edition przyniesie mocniejszą specyfikację i pozwoli zrównać się wydajnością z Xbox Series X czy zmieni cokolwiek w designie konsoli. Już jakiś czas temu pojawiły się doniesienia, iż Sony szykuje PlayStation 5 z nowym procesorem. Nie były wyssane z palca. Najprawdopodobniej doczekamy się jej w przyszłym roku.

Jeśli chodzi natomiast o omawiany nowy model PlayStation 5 Digital Edition, ten powinien zadebiutować w sklepach jeszcze w lipcu. Początkowo będzie oferowany na japońskim rynku, ale zapewne z czasem trafi też do innych regionów. Biorąc pod uwagę duże problemy z dostępnością nowej konsoli Sony (w obydwu wariantach, ale o rewizji PlayStation 5 póki co się nie mówi) można przypuszczać, że spora część użytkowników będzie sięgać już po model z oznaczeniem CFI-1100B.

Udało Wam się już kupić PlayStation 5 lub PlayStation 5 Digital Edition czy jeszcze czekacie? Jeśli tak, to samą konsolę czy pakiet z grami? Ich dostępność wygląda lepiej, ale tego samego nie można powiedzieć o cenie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl