Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Producenci
Wersje językowe
Podwyżki cen kart graficznych i procesorów w 2022
Podwyżki cen kart graficznych i procesorów w 2022

W 2022 roku czekają nas podwyżki cen kart graficznych i procesorów. Źródłem fatalnych wieści jest raport serwisu DigiTimes, według którego NVIDIA, Intel i AMD, czyli wiodący producenci GPU i CPU, zamierzają podnieść ceny swoich układów.

Serwis DigiTimes poinformował, że ceny kart graficznych i procesorów mają zwiększyć się w 2022 roku nawet o 20%. To jest najgorszy wariant i różnice będą zapewne zależne od serii oraz modelu CPU i GPU. Można się spodziewać wyższych podwyżek w wysokim segmencie, za który potencjalni klienci i tak są skorzy zapłacić więcej, a mniejsze mogą objąć tańsze lub mniej złożone konstrukcje.

TSMC, które zajmuje się lub będzie zajmować się produkcją układów dla NVIDIA, AMD i Intela, podniosło od tego roku ceny o 10-20% dla dojrzałych procesów technologicznych. Zwiększone koszty produkcyjne oraz logistyczne są głównymi powodami planowanego wzrostu cen sugerowanych GPU i CPU.


NVIDIA rozpaliła niedawno iskierkę nadziei. Według Colette Kress, dyrektorki finansowej firmy, jest szansa na wyraźną poprawę dostępności GPU w drugiej połowie 2022 roku. To z kolei przybliżyłoby ceny rynkowe do MSRP w nadchodzących generacjach kart graficznych. W innym przypadku podwyżki, które zapowiada raport DigiTimes, i tak nie będą mieć większego znaczenia, bo absurdalnie drogie GPU będą po prostu jeszcze droższe.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl